Łukasz Witkowski i Piotr Kowalczyk w AGH

4 czerwca 2018 roku w Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie odbyło się podsumowanie XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Łukasz Witkowski, nasz tegoroczny absolwent i Piotr Kowalczyk z klasy I E, odebrali zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata. Przypominamy, że Łukasz został laureatem z dwóch przedmiotów: z matematyki oraz z fizyki, a Piotr z geografii z elementami geologii. Tym samym chłopcy już zagwarantowali sobie wstęp na Uczelnię bez dodatkowej rekrutacji!

Program zakończenia Olimpiady był bogaty, zaproszeni goście – laureaci, ich rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół wysłuchali wykładu „Tomografia nie tylko medyczna” wygłoszonego przez dr hab. inż. Jacka Tarasiuka oraz dr inż. Sebastiana Wrońskiego z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej. Pracownicy uczelni mówili również o studenckich kołach naukowych, pomocy materialnej, stypendiach naukowych.

 Po krótkiej przerwie nagrodzona młodzież wzięła udział w pokazach, m. in. „Władcy piorunów – wyładowania elektryczne od A do Z”, „kopalnia doświadczalna”.
W tym czasie rodzice zwiedzili miasteczko studenckie AGH, mogli nawet wejść do akademików i przyjrzeć się w jakich warunkach będą mieszkać ich dzieci!

Pobyt w gościnnych murach Uczelni zakończył się wspólnym obiadem.