Wycieczka do Krakowa

22 listopada 2016 roku, klasa IE pojechała na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd miał  charakter integracyjny, lecz  - jak na Kraków przystało - nie zabrakło dawki kultury. Pogoda nam dopisywała, było bardzo słonecznie, jak na tę porę roku.

Pierwszym punktem wycieczki było Collegium Maius – muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które urzekło swoim dziecińcem. W budynku Collegium mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, takich jak np.:  kolekcję przyrządów astronomicznych, także tych, którymi posługiwał się Mikołaj Kopernik, Globus Jagielloński, który jest jednym z najstarszych globusów, na którym umieszczono nazwę oraz lokalizację kontynentu amerykańskiego, a także wiele innych przedmiotów związanych z dziejami uniwersytetu.

Następnie ruszyliśmy na spacer po Starym Mieście -  z przystankami w czasem bardziej lub mniej charakterystycznych punktach Starówki (Collegium Novum, Kościół Franciszkanów ze słynnym witrażem zaprojektowanym przez Stanisława Wyspiańskiego).

Po południu udaliśmy się na spektakl „Okno na parlament” w reżyserii Pawła Pitera do Teatru Bagatela. Przedstawienie – jak na komedię przystało – rozbawiło nas i spowodowało, że – mimo późnego powrotu do Dąbrowy Górniczej – wróciliśmy z wycieczki pełni dobrych emocji.

GALERIA