Wyjazd na Jarmark świąteczny do stolicy Węgier

W dniach 07-09.12.2016r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w wycieczce na jarmarki świąteczne do stolicy Węgier – Budapesztu. Opiekunami uczniów byli mgr Aleksandra Grzesiczak, mgr Dorota Tuszycka, mgr Agata Mejsner oraz ks mgr Zbigniew Mularczyk. Podróż zaczęła się przejazdem przez Słowację do Węgier. Podczas pierwszego dnia uczniowie zwiedzili najbardziej reprezentacyjną część Budapesztu – Park Wzgórze Zamkowe, gdzie znajdowała się najstarsza część miasta, Zamek Królewski i usytuowany w centrum wzgórza Zamkowego Kościół św. Macieja, w której odbyła się koronacja króla Karola Roberta oraz ślub króla Maciejaz aragońską księżniczką w 1475r. W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość także spaceru po jarmarkach świątecznych. Kolejnego dnia kontynuowali zwiedzanie stolicy Węgier.

W programie były: Zamek Vajdahunyad, Plac Bohaterów, Brama Wiedeńska, plac którego nazwa pochodzi od jedynej wiernie zrekonstruowanej bramy, dawniej odgradzającej starówkę od pozostałej części miasta, oraz Basztę Rybacką, charakteryzującą się siedmioma wieżyczkami nawiązującymi do siedmiu madziarskich plemion, które dały początek narodowi węgierskiemu tysiąc lat wcześniej. Drugiego dnia uczniowie mieli także okazję do zobaczenia pokazu karmienia rekinów do największego oceanarium w Europie centralnej, a także skorzystali z możliwości odbycia wieczornego rejsu po Dunaju. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie zobaczyli Bazylikę św. Stefana oraz Pałac Budański oraz mieli możliwość podziwiania najpiękniejszej i najbardziej znanej panoramy Budapesztu z wzgórza Gellerta. Podróż zakończyła się powrotem do kraju także przez Słowację. Z pewnością zapadła ona uczniom w pamięć nie tylko ze względu na ciekawy program wycieczki, ale również ze względu na miłą, świąteczną atmosferę.

GALERIA