XVI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

            12 grudnia odbył się w naszej szkole XVI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczestnicy z liceów i gimnazjów z Dąbrowy Górniczej i nie tylko zjechali się do naszej szkoły po to by zaprezentować swój talent muzyczny, wykonując najsłynniejsze angielskojęzyczne piosenki świąteczne. Usłyszeliśmy między innymi „Jingle Bells”, „Do they know it’s Christmas”, a także nieśmiertelne „Last Christmas”.

 

            Zmagania wykonawców poprzedził krótki występ artystyczny uczniów naszej szkoły, a także scenka ze świętym Mikołajem w roli głównej.

            Pierwsze miejsce, piosenką „Have Yourself a Merry Litlle Christmas” zdobyła Magdalena Sękiewicz z I LO im. Waleriana Łukasińskiego. Drugie miejsce ex aequo przypadło Weronice i Kacprowi Bronikowskim z piosenką „White Christmas” (Zespół Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej) i Natalii Skręt z piosenką „Let it snow” (V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego). Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie, Martyna Jastrzębska, która wykonała utwór „Merry Christmas Everyone”.

            Wyróżniony został Michał Kubik z Zespołu Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej za wykonanie „Merry Christmas Everyone”, natomiast nagrodę publiczności otrzymali Weronika i Kacper Bronikowscy.

            Serdecznie dziękujemy naszym paniom anglistkom, pani Edycie Duffek i pani Annie Zasusze za przygotowanie konkursu i nie możemy się doczekać przyszłorocznego, XVII-stego już Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.