VII Zagłębiowski Konkurs Recytatorski: „motyw miasta w poezji i prozie”

„ Miasto kołami woła…

Z placów porosłych kołami, lecą

Gościńce, które inżynier przedłuża

O rozpęd nóg zadyszanych

Przechodniów

J. Przyboś

W dniu 16 listopada 2016 r. odbył się VII Zagłębiowski Konkurs Recytatorski „motyw miasta w poezji i prozie”, który został zorganizowany przez nasze liceum w związku z obchodami jubileuszowego roku nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej. Konkurs ma charakter cykliczny. Edycja tego roku jest kontynuacją obchodów 100 - lecia miasta zainicjowaną przez VI ZKR, który był poświęcony Dąbrowie Górniczej i Zagłębiu Dąbrowskiemu.

Konkursy objęte zostały Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu, Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej i Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Spotkania z poezją zorganizowane zostały także we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

II LO co roku ma zaszczyt gościć uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy prezentują własne interpretacje utworów literackich.

Lauratami tegorocznego konkursu zostali:

• w kategorii poezja:

- Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Kinga Kosmalska ZSP Dąbrowa Górnicza

II miejsce: Karolina Brzozowska I LO Dąbrowa Górnicza i Weronika Kozioł ZSE Sosnowiec

III miejsce: Patrycja Bargieł  IV LO Dąbrowa Górnicza i Jakub Kowalski I LO  Dąbrowa Górnicza

- Szkoły gimanzjalne:

I miejsce: Kacper Bronikowski G 3  Dąbrowa Górnicza i Joanna Gawlik G 16 Sosnowiec

II miejsce: Maja Jędrusik G 1 Będzin

III miejsce: Ewa Bączek G 5  Dąbrowa Górnicza

Wyróżnienia:

Szkoły ponadgimnazjalne

- Gabriela Michaj ZSZ nr 1 Dąbrowa Górnicza

- Sara Bagińska V LO Dąbrowa Górnicza

- Mateusz Magiera IV LO

Szkoły ponadgimnazjalne:

- Zuzanna Rząp G 1 Będzin

- Martyna Szczepanik G 5 Dąbrowa Górnicza

• W kategorii proza:

Szkoły ponadgimanzjalne:

- Justyna Białowąs ZSE Dąbrowa Górnicza

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie konkursem i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji!