"Wieczór z książką"

Wieczór z książkąw dniu 8 listopada 2016 r. został zorganizowany przez bibliotekę II LO w związku z realizacją cyklu  spotkań z ciekawymi ludźmi kultury i sztuki regionu Zagłębia Dąbrowskiego.
Poezję swoją prezentowała Zofia Cencek należąca do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz Piotr Radziwonowicz będący nauczycielem naszego liceum.


Spotkanie to było związane z chęcią przybliżenia młodzieży twórczości zaproszonych gości. Ponadto uczniowie mieli możliwość porozmawiania o współczesnej poezji, zadawania pytań związanych z tematyką utworów prezentowanych podczas wieczoru.
Przygotowana była również wystawa książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, która wzbudziła wśród uczestników żywe zainteresowanie. Przychylna i życzliwa atmosfera wynikała nie tylko z przeżywania lektury wierszy, ale także z degustacją dobrych ciast przygotowanych w kawiarence. Wieczór ten przyczynił się także do zaprezentowania biblioteki jako miejsca spotkań i zachęcenia do jej częstych odwiedzin w ramach cyklicznych akcji.

GALERIA